Önismeret

Gyakorlatok önfejlesztéshez2

Tudatos időbeosztás
A tudatos időbeosztás célja, hogy élhesd az életedet, és egyben használd is ki a legjobban a rendelkezésedre álló időt. A jó időgazdálkodás szoros kapcsolatban áll a fontossági sorrend meghatározásával és a tervezéssel. Az pedig a célok meghatározásával, ami az önismerettel kapcsolatos. Tehát az egész egy önfejlesztési folyamat része.


Agyi programozás, elmeképességeket használó módszerek, agykontroll
Több módszer létezik, amely azon alapul, hogy elméd sokkal nagyobb képességét használhasd fel, mint az a mindennapi életben szokás. Szinte minden dolog az életedben elmédből indul ki, ezért működésének ismerete és annak jobb kihasználása kulcsfontosságú lehet életed minőségében. Az agykontroll összetett, számos dologra használható módszer. Az a legjobb, hogy nem csak fejleszti a képességeidet, de jelentős mentális és lelki energiát is ad.
Legtöbb cselekvésünk, reakciónk, életünk irányítása fejben kezdődik, ezért ha megtanuljuk ezt jól kezelni, akkor nyeregben vagyunk. Ezeknél a módszereknél az egyik legfontosabb, ha elkezdted a használatát, akkor ne hagyd abba. Az egyik legkiválóbb eszköz ahhoz, hogy minden szempontból teljes életet élj.


Rendrakás, tisztogatás
Hogy jön ez az önfejlesztő módszerekhez? Úgy, hogy egy olyan ismétlődő dolog ez, amely egész életünket áthatja. Ha ezt nem teszed meg, akkor a dolgok csak halmozódnak, halmozódnak, végül maguk alá temetnek. A legtöbben csak akkor cselekszenek, amikor már muszáj. A rendrakás és a nem szükséges dolgoktól való megszabadulás út a szabadsághoz. Mentális, lelki, testi és tárgyi szinten is véghez kell vinni. Ami azt jelenti, rakj rendet, majd szabadulj meg a szükségtelen dolgoktól mind a négy szinten. Ne halmozz feleslegesen információkat, ne tárold a negatív érzelmeket, méregtelenítsd a tested, és szabadulj a felesleges kacatoktól.


Szokások
A jó szokások elsajátítása, és a felesleges, vagy rossz szokásoktól való megszabadulás a legjobb út a sikeres és boldog élethez. Ez már tényleg egy hosszabb folyamat, amely az önfejlesztés magasabb foka. Akkor működik jól, ha célszerű és elég erős az ok, amiért teszed.
Ne tedd azt, hogy egyik napról a másikra felhagysz egy évtizedes szokásoddal. Bár vannak kivételek, amikor ez működik az esetek többségénél csak fokozatosan megy és úgy lesz maradandó. A másik dolog az, hogy mielőtt elhagysz valamit, vele párhuzamosan vegyél fel egy jobbat, amely legalább annyira motivál, hogy a másiktól megszabadulj.


Meditáció
A meditáció nem egyenlő a relaxációval, sem a vizualizálással. Bizonyos szempontból ez túlmutat az önfejlesztésen, hiszen meditáció alatt „eleresztjük” a személyünket. A valódi meditáció ott kezdődik, amikor a gondolataink eltűnnek, tehát kapu egy tiszta elmeállapotba.

A hétköznapi létben folyton ingerek érnek minket és a valódi objektivitás szinte eltűnik életünkből. Meditáció alatt semleges megfigyelővé válhatunk, közben az ellazult állapot remek hatással van a testünkre is. A meditációnak nem kell, hogy legyen célja, általános értelemben véve. Inkább egyfajta öntudatosulási folyamat.

Ezért különleges helyet foglal el az önfejlesztő módszerek között. Nem egy külsődleges cél elérése miatt végezzük, ellenben közvetetten ezek elérését is segíti. Bizonyos szempontból az önfejlesztés csúcspontja, hiszen amikor külsőleg már minden megvan, szellemben határtalanok a megismerési lehetőségek.
Amennyiben a fentiekkel kapcsolatban kérdésed van és szeretnél arra válaszokat kapni, akkor kérlek keress meg a megadott telefonszámon. Örömömre szolgálna, ha tudnék segíteni!

Várom a hívásod!